
ОСТРОЗЬКА МІСЬКА РАДА проєкт
(94 сесія, восьме скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
27 лютого 2026 року м. Острог №
Про звіт щодо виконання
бюджету Острозької міської
територіальної громади
за 2025 рік
1753400000
(код бюджету)
Відповідно до частини 4 статті 80 Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 23 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши та обговоривши звіт щодо виконання бюджету Острозької міської територіальної громади за 2025 рік, за погодженням з постійними комісіями, Острозька міська рада
в и р і ш и л а :
- Затвердити звіт про виконання бюджету Острозької міської територіальної громади за 2025 рік:
- за доходами в сумі 494 417,5 тис.грн, у тому числі: по загальному фонду бюджету – 466 438,9 тис.грн, спеціальному фонду бюджету – 27 978,6 тис.грн;
- за видатками в сумі 484 799,1 тис.грн, в тому числі: по загальному фонду бюджету – 448 888,2 тис.грн, спеціальному фонду бюджету – 35 910,9 тис.грн. - Контроль за виконанням цього рішення доручити постійній комісії з питань бюджету, фінансів, податкової та регуляторної політики, торгівлі та побуту та секретарю Острозької міської ради Костянтину КИРИЛЮКУ, організацію виконання – начальнику фінансового управління виконавчого комітету Острозької міської ради Інні КОКОШКО.
Секретар міської ради Костянтин КИРИЛЮК
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ОСТРОЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ
вул. Героїв Майдану,2, м.Острог, Рівненський район, Рівненська область, 35800 тел.(03654) 2-03-83
E-mail: ostrog_mfu@ukr.net Код ЄДРПОУ 22569887
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до звіту про виконання бюджету Острозької міської
територіальної громади
за 2025 рік
Виконання дохідної частини бюджету громади
До бюджету Острозької міської територіальної громади протягом 2025 року надійшло 494 417,5 тис.грн податків, зборів та інших платежів (101,3 відсотка до уточненого плану звітного періоду), зокрема ‒ до загального фонду 466 438,9 тис.грн (101,0 відсотка), до спеціального фонду – 27 978,6 тис.грн (106,9 відсотка). У загальному обсязі надходжень офіційні трансферти (субвенції та дотації) становили 225 899,3 тис.грн, їх питома вага у структурі надходжень – 45,7 відсотка.
Структура дохідної частини бюджету громади
Надходження до загального фонду бюджету (без врахування субвенцій і дотацій) склали 241 792,9 тис.грн, що становить 103,2 відсотка до уточненого плану (+7 511,1 тис.грн) та на 23,5 відсотка більше рівня аналогічного періоду 2024 року (+46 036,7 тис.грн).
Податок на доходи фізичних осіб
Базовим джерелом наповнення загального фонду бюджету протягом звітного періоду залишався податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого склала 56,6 відсотка до обсягу власних доходів загального фонду бюджету.
Надходження цього податку становили 136 802,1 тис.грн, або 103,6 відсотка до уточненого плану (+ 4 705,0 тис. грн).
Порівнюючи з аналогічним періодом 2024 року, надходження податку на доходи з фізичних осіб збільшилися на 24 001,8 тис.грн, або на 21,3 відсотка насамперед за рахунок:
- збільшення розміру мінімальної заробітної плати, яка станом на 01.01.2024 року становила 7100 грн, з 01.04.2024 року – 8000 грн,
- здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти,
- збільшення надходжень від окремих платників (у 2025 році ТОВ «Партнер Агропром» сплачено 4 020,0 тис.грн, у 2024 році – 787,8 тис.грн).
Слід відмітити, що у звітному періоді надходження податку на доходи з фізичних осіб установ та закладів бюджетної сфери складають 51,9 відсотка зазначених надходжень або 71 030,1 тис.грн.
Найбільшими платниками податку на доходи з фізичних осіб є: управління освіти, молоді та спорту виконкому Острозької міської ради (23 614,7 тис.грн), НУ «Острозька академія» (10 350,9 тис.грн), КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» (5 550,7 тис.грн), КП «Острозька обласна психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради (4 626,3 тис.грн), ТОВ «Партнер Агропром» (4 020,0 тис.грн), ТОВ «Метагро» (3 675,0 тис.грн),ТОВ «Акріс Агро груп» (2 927,6 тис.грн), КЗ «Острозька СШ №1» (3 215,8 тис.грн), Острозька міська рада (3 041,5 тис.грн), КЗ «Острозький психоневрологічний інтернат» (2 799,2 тис.грн), КНП «Острозький центр ПМСД» (2 271,4 тис.грн).
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
До бюджету територіальної громади надійшло 1 597,4 тис.грн рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, що на 12,2 тис.грн менше порівняно з відповідним періодом минулого року. Найбільшими платниками є філія «Поліський лісовий офіс» ДСГП «Ліси України» (філія «Дубенське лісове господарство ДСГП «Ліси України») (1 229,0 тис.грн), ССВК «Острозький лісгосп» (336,7 тис.грн).
Рентна плата за користування надрами
Надходження рентної плати за користування надрами складають 2 534,0 тис.грн, що на 717,3 тис.грн більше проти відповідного періоду 2024 року та пов’язане із збільшенням надходжень від ТОВ «Острозький піщаний кар’єр» (2 474,4 тис.грн).
Акцизний податок
До бюджету громади акцизного податку надійшло 19 883,4 тис. грн, або 102,8 відсотка (+533,4 тис.грн) до уточненого плану звітного періоду, в т.ч.:
акцизного податку з виробленого в Україні пального – 1 417,9 тис. грн, що на 117,9 тис.грн більше планого показника звітного періоду та на 177,1 тис.грн більше аналогічного періоду минулого року;
акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального ‒ 11 911,8 тис.грн, що на 361,8 тис.грн більше планого показника звітного періоду та на 4 313,8 тис. грн більше аналогічного періоду минулого року;
акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкоголь, тютюн) та акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами тютюнових виробів склали 6 553,7 тис.грн, що на 1 273,8 тис.грн більше ніж у відповідному періоді 2024 року. Найбільшими платниками є: ТОВ «АТБ-маркет» (1 223,0 тис.грн), ПРАТ «Славутський пивзавод» (640,2 тис.грн), ТОВ РІВНЕ ТОР (338,3 тис.грн), ТзОВ ТВК «Львівхолод» (247,7 тис.грн).
Місцеві податки і збори
Місцевим податкам і зборам належить друге місце за обсягом надходжень загального фонду бюджету громади, питома вага яких становить – 31,8 відсотка.
Надходження місцевих податків і зборів за звітний період становить ‒ 76 964,7 тис. грн, або 103,0 відсотка до уточнених планових показників.
Структура місцевих податків і зборів у 2025 році склала: єдиний податок – 67,5 відсотка, плата за землю – 26,8 відсотка, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 5,5 відсотка, туристичний збір та транспортний податок, сплачений фізичними особами – 0,2 відсотка.
Ставки місцевих податків і зборів затверджені рішенням сесії Острозької міської ради від 30 червня 2023 року № 1108 «Про затвердження Положень про місцеві податки і збори на території Острозької міської територіальної громади» із змінами.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Базою оподаткування податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
На території Острозької міської територіальної громади відсоткова ставка становить від 0 до 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати.
Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, становлять 4 229,4 тис.грн, або 105,7 відсотка до уточнених планових показників звітного періоду (+227,2 тис.грн), та на 587,8 тис.грн менше надходжень аналогічного періоду 2024 року, що пов’язане із зменшенням окремих ставок податку згідно рішення сесії Острозької міської ради від 28 червня 2024 року № 1643 «Про внесення змін до рішенням сесії Острозької міської ради від 30 червня 2023 року № 1108 «Про затвердження Положень про місцеві податки і збори на території Острозької міської територіальної громади», а саме по кодах Класифікації будівель і споруд 1242 «Гаражі» та 1252 «Резервуари, силоси та склади».
Найбільшими платниками податку є: Острозьке споживче товариство (199,7 тис.грн), ТОВ «Цукровий завод» (99,6 тис.грн), ТОВ «Ескада-М» (97,3 тис.грн), АТ «Укртелеком» (85,0 тис.грн), ПП «БАО «Нетішин- Автосервіс» (56,0 тис.грн).
Плата за землю
На території Острозької міської територіальної громади розмір ставок земельного податку у відсотковому розмірі становить від 0,0600 до 5,000 відсотків нормативної грошової оцінки землі.
Плати за землю надійшло 20 642,2 тис.грн, або 105,9 відсотка до уточнених планових показників 2025 року (+1 142,8 тис. грн).
Порівняно з відповідним періодом 2024 року надходження збільшилися на 6 182,4 тис.грн, що пов’язане із проведенням нормативної грошової оцінки земель та сплатою юридичними та фізичними особами орендної плати за перший рік оренди в результаті проведення земельних торгів. Найбільшими платниками земельного податку та орендної плати з юридичних осіб є: ТОВ ВКФ «Несподіваний шанс» (1 118,7 тис.грн), ТОВ «Метагро» (973,5 тис.грн), АТ «Укртранснафта» (861,1 тис.грн), ТОВ «Милятинський завод будівельних матеріалів» (717,4 тис.грн), ПРАТ «Рівнеобленерго» (704,4 тис.грн), ТОВ «Горинь Агро плюс» (575,2 тис.грн).
Транспортний податок.
Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років та середньоринкова вартість яких визначається Податковим кодексом України і наразі становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.
Надходження транспортного податку з юридичних та фізичних осіб складають 59,7 тис.грн.
Туристичній збір
Протягом звітного періоду надійшло 53,9 тис. грн туристичного збору, сплаченого фізичного особами, а саме: Степанюк О. (52,3 тис.грн), Обуховська Л. (1,6 тис.грн).
Ставки туристичного збору приведені до вимог податкового законодавства та становлять: для внутрішнього туризму та для в’їзного туризму 0,5 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати для однієї особи за добу тимчасового розміщення.
Єдиний податок
До загального фонду бюджету надійшло 51 979,5 тис.грн єдиного податку. Уточнені планові показники звітного періоду виконано на 101,7 відсотка (+877,1 тис.грн).
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 9 924,7 тис. грн, а саме: по єдиному податку з фізичних осіб на 18,2 відсотка (+5 629,8 тис.грн) за рахунок збільшення надходжень від окремих платників III групи та єдиному податку з юридичних осіб на 49,3 відсотка (+2 155,9 тис.грн) за рахунок збільшення надходжень від будівельних організацій. Найбільшими платниками є: ТОВ «Рівнебудмайстер» (418,7 тис.грн), ТОВ «Панський квартал» (435,1 тис.грн), БК «Смартінвестбуд» (344,1 тис.грн), ТОВ «Провулок зелений» (310,6 тис.грн), ТОВ «Буд-іновація» (302,8 тис.грн), ТОВ «НБК-Рівне» (245,7 тис.грн).
Надходження єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників збільшилось на 2 139,0 тис.грн або на 31,5 відсотка, та пов’язане із змінами в законодавстві щодо сплати мінімального податкового зобов’язання. У 2025 році під час розрахунку МПЗ застосовується коефіцієнт «К» із фіксованим значенням 0,057. Ця норма визначена підпунктами 381.1.1 і 381.1.2 статті 381 Податкового кодексу України (закон №4015-ІХ).
Згідно з уточненнями, сума мінімального податкового зобов’язання встановлюється у таких розмірах:
- 700 грн за 1 га — для більшості земельних ділянок;
- 1400 грн за 1 га — для земель, де частка ріллі становить не менше 50%.
Найбільшими платниками єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників є: ТОВ «Горинь Агро плюс» (1 600,9 тис.грн), ТОВ «Метагро» (1 094,3 тис.грн), СГПП «Сіянцівське» (622,1 тис.грн), ТОВ «Західна агровиробнича компанія» (677,8 тис.грн), ТОВ «Акріс Агро груп» (729,8,8 тис.грн).
Неподаткові надходження
Неподаткові надходження в сукупному обсязі власних надходжень до загального фонду складають 1,7 відсотка.
За звітний період надійшло неподаткових надходжень 4 011,3 тис.грн, що становить 100,6 відсотка до уточнених планових показників (+25,6 тис.грн.) та на 5,8 тис.грн більше відповідного показника 2024 року.
Плати за надання адміністративних послуг надійшло 1 273,1 тис. грн, або 100,8 відсотка до уточнених показників звітного періоду (+10,6 тис. грн) та на 355,9 тис.грн більше у порівнянні з відповідним періодом 2024 року, що пов’язане із видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України. Протягом 2025 року до бюджету громади надійшло 544,0 тис.грн від видачі та оформлення закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України.
Плати за оренду майнових комплексів та іншого майна, що перебуває в комунальній власності надійшло 400,9 тис.грн, що на 8,9 тис.грн більше уточнених планових показників звітного періоду та на 116,5 тис. грн менше аналогічних показників 2024 року, що пов’язане із сплатою заборгованості за попередні роки у 2024 році та зменшенням відсотку зарахування орендної плати до бюджету територіальної громади від ТОВ «Жолдіфарм» відповідно до рішення сесії Острозької міської ради №1550 від 26.04.2024 року «Про внесення змін до рішення Острозької міської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно Острозької міської територіальної громади №595 від 28.01.2022». Так, у звітному періоді надходження від ТОВ «Жолдіфарм» складають 211,9 тис.грн, проти 289,1 тис.грн у відповідному періоді минулого року.
Протягом 2025 року надійшло 24,8 тис.грн від орендної плати за водні обє’кти, що надаються в користування на умовах оренди місцевими радами.
Інші надходження по КБК 21080000 та КБК 24060300 складають 2 311,4 тис.грн, що на 214,6 тис.грн менше у порівнянні з відповідним періодом 2024 року.
Надходження державного мита складають 1,1 тис.грн, що на 1,5 тис.грн менше проти відповідного періоду 2024 року та пов’язане із введенням в дію Закону України №3709-IX від 09.05.2024 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання окремих адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном». Згідно пункту 3 розілу V «Перехідні положення» державне мито не стягується за оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін документів, передбачених цим Законом у формі книжечки, а також паспорта громадянина України у формі картки.
Спеціальний фонд бюджету Острозької міської територіальної громади
Протягом звітного періоду до спеціального фонду бюджету громади надійшло 27 978,6 тис.грн, зокрема власних доходів отримано в сумі 26 725,3 тис.грн.
Виконання власних доходів спеціального фонду бюджету становить 107,3 відсотка до плану 2025 року та на 11 394,7 тис.грн більше ніж за аналогічний період 2024 року.
Екологічного податку надійшло 139,1 тис. грн, що становить 115,9 відсотка до плану звітного періоду (+19,1 тис. грн) та на 29,6 тис. грн більше 2024 року.
Надходження грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності отримано в сумі 158,2 тис.грн, що 130,5 тис.грн більше ніж за аналогічний період 2024 року.
Власних надходжень бюджетних установ надійшло 11 271,1 тис. грн, що на 225,1 тис. грн менше надходжень відповідного періоду минулого року. В обсязі дохідних джерел спеціального фонду бюджету власні надходження бюджетних установ становлять 42,2 відсотка.
Надходження до бюджету розвитку, а саме від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, від викупу земельних ділянок сільськогосподарського призначення та від відчуження майна, що перебуває у комунальній власності, складають 15 091,6 тис.грн.
Надходження цільового фонду склали 65,3 тис. грн, що на 28,3 тис. грн більше надходжень відповідного періоду минулого року.
Виконання видаткової частини бюджету Острозької міської територіальної громади
Обсяг видаткової частини бюджету громади затверджено у сумі 498 669,6 тис.грн, зокрема: загальний фонд – 456 233,0 тис.грн та спеціальний фонд – 42 436,6 тис.грн. Виконання бюджету громади за 2025 рік становить 484 799,1 тис.грн, в тому числі по загальному фонду – 448 888,2 тис.грн, та спеціальному фонду – 35 910,9 тис.грн.
Рівень виконання планових річних показників загального фонду, затверджених Острозькою міською радою, становить 98,4 відсотка, спеціального фонду – 84,6 відсотка.
Порівняно із відповідним періодом минулого року приріст обсягу видатків загального фонду становить 13,0 відсотків (+51 766,5 тис.грн), обсяг видатків спеціального фонду збільшився на 30,1 відсотка (+8 318,6 тис.грн).
Протягом звітного періоду видаткова частина бюджету традиційно зберігала соціальну спрямованість: питома вага видатків на утримання установ та закладів соціально-культурної сфери, проведення відповідних заходів становить 77,5 відсотка (375 770,6 тис.грн).
Виконання видаткової частини бюджету в умовах воєнного стану здійснювалось органами Казначейства з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка та у черговості, встановленої Порядком виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року № 590 (зі змінами).
Обсяг захищених видатків (оплата праці і нарахування на заробітну плату, медикаменти, продукти харчування, оплата комунальних послуг та поточні трансферти органам державного управління інших рівнів, соціальне забезпечення) у звітному періоді становив 394 312,3 тис.грн або 87,8 відсотка видатків загального фонду бюджету громади. Приріст обсягу зазначених видатків до відповідного періоду минулого року складає 12,3 відсотка (+43 115,6 тис.грн).
Для погашення тимчасового касового розриву бюджету громади, пов’язаного із забезпеченням здійснення захищених видатків загального фонду, залучено позику за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку у загальній сумі 9 140,1 тис.грн, яку повернено у повному обсязі.
Державне управління
Видатки бюджету на утримання органів місцевого самоврядування та виконання програм, які відносяться до сфери державного управління, на 2025 рік затверджено в обсязі 72 584,8 тис.грн, зокрема: загальний фонд бюджету – 70 450,6 тис.грн, спеціальний фонд – 2 134,2 тис.грн. Протягом 2025 року касові видатки становили 70 278,0 тис.грн: загальний фонд бюджету – 68 265,6 тис.грн або 96,9 відсотка річних призначень, спеціальний фонд – 2 012,4 тис.грн або 94,3 відсотка. Порівняно із минулим роком приріст видатків загального фонду становить 30,4 відсотка або 15 920,8 тис.грн; видатки спеціального фонду зменшилися на 598,0 тис.грн.
На утримання міської ради, самостійних відділів та управлінь виконкому міської ради протягом звітного періоду із бюджету громади спрямовано 67 622,3 тис.грн.
На фінансування програм, які відносяться до сфери державного управління, спрямовано кошти в сумі 643,3 тис.грн, з них:
Програма заходів з відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Острозькою територіальною громадою та вшанування загиблих в російсько-українській війні на 2024-2026 роки – 95,0 тис.грн,
Програма забезпечення діяльності Острозької міської ради на 2021-2025 роки – 320,5 тис.грн,
Програма щодо забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів Острозькою міською радою та її виконавчими органами на 2023–2025 роки – 111,4 тис.грн,
Програма раціоналізації та підвищення ефективності використання майна комунальної власності Острозької міської територіальної громади на 2024-2027 роки – 28,5 тис.грн,
Програма економічного та соціального розвитку Острозької міської територіальної громади на 2025 рік – 87,9 тис.грн.
Видатки спеціального фонду у звітному періоді склали 2 012,4 тис.грн, зокрема: за рахунок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 510,1 тис.грн (утримання міської ради – 323,1 тис.грн, виконання заходів Програми раціоналізації та підвищення ефективності використання майна комунальної власності Острозької міської територіальної громади на 2024-2027 роки -187,0 тис.грн), інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 1 390,3 тис.грн (зокрема, кошти спрямовані Острозьким управлінням Рівненської філії Рівненського ОЦЗ на фінансування організації суспільно корисних робіт – 77,9 тис.грн, отримано благодійну допомогу у натуральній формі на суму 1 295,5 тис.грн, зокрема від громадської організації «КРИМСОС» (комп’ютерна та побутова техніка, меблі) для облаштування коворкінг - простору на суму 962,8 тис.грн), інших коштів спеціального фонду (бюджету розвитку) – 112,0 тис.грн (управлінням забезпечення надання адміністративних послуг придбано комп'ютерне обладнання).
Освіта
На фінансування галузі «Освіта» в бюджеті громади затверджені видатки в сумі 326 181,4 тис.грн, в тому числі: загальний фонд – 309 324,6 тис.грн, спеціальний фонд – 16 856,8 тис.грн. Протягом 2025 року касові видатки становили 321 902,4 тис.грн, загальний фонд – 306 061,4 тис.грн або 98,9 відсотка річних призначень, спеціальний фонд – 15 841,0 тис.грн або 94,0 відсотка. Питома вага видатків на галузь в обсязі видатків загального фонду складає 68,2 відсотка.
Порівняно із відповідним періодом минулого року обсяг видатків загального фонду збільшився на 28 613,5 тис.грн або приріст складає 10,3 відсотка.
Протягом звітного періоду фінансування галузі за загальним фондом бюджету здійснювалось за рахунок наступних джерел:
- освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 133 019,6 тис.грн;
- субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції в сумі 1 563,2 тис.грн на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 395,2 тис.грн;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти в сумі 15 554,3 тис.грн;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти в сумі 1 646,1 тис.грн;
- власні доходи загального фонду бюджету громади в сумі 153 883,0 тис.грн (приріст становить 10,1 відсотка або 14 083,2 тис.грн).
Мережа галузі «Освіта» складається з 40 бюджетних установ, з них:
- 9 закладів дошкільної освіти;
- 25 закладів загальної середньої освіти, в тому числі 17 дошкільних відділень в складі навчально-виховних комплексів ;
- 1 позашкільний заклад освіти;
- 1 інклюзивно–ресурсний центр;
- 2 школи мистецтв
- 2 інші заклади.
В межах загального обсягу видатків на галузь профінансовано Програму роботи з обдарованою молоддю на 2022-2025 роки в сумі 149,0 тис.грн.
Протягом звітного періоду на забезпечення діяльності установ та закладів освіти проведено видатки спеціального фонду в сумі 15 841,0 тис.грн, зокрема за рахунок:
власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 5 018,2 тис.грн, зокрема на оплату праці і нарахування на заробітну плату – 1 245,8 тис.грн, предмети і матеріали – 250,1 тис.грн, продукти харчування – 3 393,7 тис.грн, оплата електроенергії – 75,4 тис.грн, придбання обладнання довгострокового користування (придбано підсилювач гітарний, ноутбук у КЗ «Оженинська школа мистецтв») – 52,7 тис.грн;
інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 2 474,0 тис.грн (зокрема, кошти спрямовані Острозьким управлінням Рівненської філії Рівненського ОЦЗ на фінансування організації суспільно корисних робіт – 499,9 тис.грн, отримані в натуральній формі – 1 974,1 тис.грн: від благодійного фонду «Мир» отримано дитячі ліжка та гімнастичне обладнання, столи офісні, благодійним фондом Віктора Щербачука передано ноутбуки та телевізор, Королівством Бельгії передано фургон малотоннажний вартістю 214,7 тис.грн, Товариством Червоного Хреста надано допомогу інклюзивно-ресурсному центру у вигляді реабілітаційного та спортивного обладнання і інвентаря на суму 941,4 тис.грн, спонсорами надано дезінфікуючі засоби, дрова, Острозькою школою мистецтв отримано у подарунок від батьків бандуру);
інших коштів спеціального фонду – 8 348,8 тис.грн (придбано котли твердопаливні на загальну суму 542,5 тис.грн - у ЗДО "Струмочок" с.Гремяче вартістю 98,0 тис.грн, Кутянківський ліцей вартістю 249,5 тис.грн, Гремяцький ліцей вартістю 195,0 тис.грн; плиту електричну для Сіянцівського ліцею – 40,0 тис.грн; газовий котел в інклюзивно-ресурсний центр вартістю 48,9 тис.грн; оплачено за коригування ПКД і проведення експертизи об’єкту «Нове будівництво сховища з благоустроєм прилеглої території для обслуговування закладів освіти за адресою: Рівненська область, Рівненський район, м.Острог, площа Освіти, 6а» у загальній сумі 100,0 тис.грн; за рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти, що утворився на 01.01.2025 року, проведені видатки в сумі 4 067,1 тис.грн; закуплено засоби навчання та комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних кабінетів предмета “Захист України” – 793,5 тис.грн; з метою забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» придбано 27 штук «НУШ комплект мультимедійного обладнання» на загальну суму 2 217,6 тис.грн; за рахунок субвенції з державного бюджету здійснено оплату за проведення (надання) психологопедагогічних і корекційно - розвиткових занять (послуг) з особами з особливими освітніми потребами – 539,2 тис.грн).
Охорона здоров’я
Протягом звітного періоду на фінансування галузі спрямовано фінансовий ресурс у загальній сумі 10 924,2 тис.грн або 99,8 відсотка річних призначень, зокрема: загальний фонд – 10 624,9 тис.грн, спеціальний фонд – 299,3 тис.грн . Порівняно із відповідним періодом минулого року обсяг видатків загального фонду на галузь збільшився у 1,3 рази або на 2 594,0 тис.грн, обсяг видатків спеціального фонду зменшився на 400,7 тис.грн.
Відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України з бюджету громади здійснено видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальним закладам охорони здоров’я, а саме: КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» - 6 426,2 тис.грн (у 2024 році 4 525,6 тис.грн), КНП «Острозький центр первинної медичної допомоги» - 1 199,8 тис.грн (972,4 тис.грн у 2024 році).
На фінансування місцевих програм в галузі «Охорона здоров’я» спрямовано кошти бюджету у загальній сумі 3 298,2 тис.грн, а саме:
Програма розвитку КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» Острозької міської ради на 2025 рік – 299,3 тис.грн (придбання та встановлення твердопаливного котла),
Програма розвитку КНП "Острозький центр первинної медичної допомоги" Острозької міської ради Рівненського району Рівненської області на 2025-2027 роки – 2 958,9 тис.грн (оплата праці з нарахуванням на заробітну плату працівникам медичних пунктів тимчасового базування – 2 800,0 тис.грн, придбання опіоїдних анальгетиків – 11,6 тис.грн, придбання медикаментів для надання ургентної допомоги – 94,0 тис.грн, послуги із обслуговування газових мереж – 53,3 тис.грн),
Програма «Діти Острожчини» на 2024-2026 роки – 25,0 тис.грн,
Програма про муніципальну надбавку на 2024-2026 роки – 15,0 тис.грн.
Соціальний захист та соціальне забезпечення, молодіжна політика
Видатки бюджету громади на галузь затверджено в сумі 25 936,2 тис.грн, зокрема: загальний фонд – 19 993,7 тис.грн, спеціальний фонд – 5 942,5 тис.грн. Касові видатки становлять 25 909,1 тис.грн: загальний фонд – 19 966,6 тис.грн, спеціальний фонд – 5 942,5 тис.грн. Приріст обсягу видатків загального фонду проти відповідного періоду минулого року становить 8,3 відсотка або в сумарному виразі 1 535,4 тис.грн.
На утримання установ та закладів галузі спрямовано кошти в сумі 11 924,1 тис.грн або 59,7 відсотка видатків на галузь.
На фінансування програм, які відносяться до сфери соціального захисту населення, спрямовано кошти в сумі 3 168,8 тис.грн, в тому числі:
Програма щодо відшкодування пільг з оплати послуг зв'язку окремим категоріям громадян Острозької міської територіальної громади на 2024-2026 роки – 1,3 тис.грн;
Програма підтримки молоді в Острозькій міській територіальній громаді на 2024-2026 роки – 5,3 тис.грн;
Програма матеріальної підтримки малозахищених верств населення Острозької міської територіальної громади на 2021-2025 роки - 2 411,1 тис.грн;
Програма з надання окремих видів допомог для населення Острозької міської територіальної громади на 2023-2027 роки – 19,9 тис.грн;
Програма надання адресної допомоги особам із хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз у медичних закладах м.Рівного та проживають в Острозькій міській територіальній громаді на 2025 рік – 344,0 тис.грн;
Програма соціальної та матеріальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2021-2025 роки - 48,0 тис.грн;
Програма забезпечення мобілізаційної підготовки, оборонної роботи, призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань в Острозькій МТГ на 2021-2025 роки – 339,2 тис.грн.
На надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги спрямовано кошти бюджету громади в сумі 3 171,8 тис.грн.
За рахунок субвенції з місцевого (обласного) бюджету проведені видатки із забезпеченням діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб (заробітна плата із нарахуваннями на неї) у загальній сумі 1 701,9 тис.грн.
Протягом звітного періоду на забезпечення діяльності Острозького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по спеціальному фонду проведено видатки в сумі 126,0 тис.грн за рахунок власних надходжень установи.
За рахунок cубвенції з місцевого (обласного) бюджету на реалізацію публічного інвестиційного проекту з виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, призначено та виплачено грошову компенсацію Андрощуку Івану Миколайовичу, особі з інвалідністю внаслідок війни І-Б групи в сумі 2 075,7 тис.грн та Скрипковському Олексію Казимировичу, особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи в сумі 3 740,8 тис.грн.
Культура і мистецтво
На фінансування галузі «Культура і мистецтво» затверджено видатки в сумі 14 530,7 тис.грн, зокрема: загальний фонд – 12 762,5 тис.грн, спеціальний фонд – 1 804,2 тис.грн. Протягом звітного періоду касові видатки на галузь становлять 14 152,3 тис.грн: загальний фонд – 12 450,8 тис.грн, спеціальний фонд – 1 701,5 тис.грн. Порівняно із відповідним періодом минулого року обсяг видатків загального фонду збільшився на 3,4 відсотка або на 410,2 тис.грн.
Видатки загального фонду бюджету на утримання мережі установ та закладів культури у звітному періоді становлять 12 129,9 тис.грн або 97,4 відсотка видатків на галузь.
Мережа закладів та установ культури складається з:
- комунального закладу «Острозька централізована система публічно-шкільних бібліотек», зокрема: Острозька центральна бібліотека, міська бібліотека-філія, бібліотека-філія для дітей та 20 сільських філій;
- комунального закладу «Центр культури, дозвілля і туризму», зокрема: безпосередньо Центр культури, дозвілля і туризму та 13 клубних закладів;
- централізована бухгалтерія.
На фінансування програм, які відносяться до сфери культури та мистецтва, спрямовано кошти в сумі 320,9 тис.грн:
Програма "Культура Острожчини" на 2023-2027 роки – 28,8 тис.грн,
Програма збереження культурної спадщини та розвитку музейної справи в Острозькій міській територіальній громаді на 2023-2027 роки – 22,1 тис.грн.
Протягом звітного періоду на забезпечення діяльності установ та закладів культури за спеціальним фондом проведено видатки в сумі 1 701,5 тис.грн, зокрема: за рахунок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 39,0 тис.грн, інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 1 662,5 тис.грн (з них: кошти спрямовані Острозьким управлінням Рівненської філії Рівненського ОЦЗ на фінансування організації суспільно корисних робіт 832,0 тис.грн, поповнення бібліотечного фонду – 830,5 тис.грн.
Фізична культура і спорт
На сферу фізичної культури і спорту протягом 2025 року спрямовано кошти загального фонду бюджету в сумі 2 882,6 тис. грн або 97,6 відсотка річних призначень. Порівняно із показником відповідного періоду минулого року обсяг видатків збільшився на 218,9 тис.грн або на 8,2 відсотка.
Із загальної суми проведених видатків на утримання Острозької дитячо-юнацької спортивної школи спрямовано 2 551,4 тис.грн, що на 13,6 відсотка більше аналогічного показника 2024 року.
На реалізацію заходів місцевих програм в галузі фізичної культури і спорту використано 331,2 тис.грн:
Програма розвитку фізичної культури і спорту в Острозькій міській територіальній громаді на період до 2028 року – 211,2 тис.грн;
Програма розвитку футболу в Острозькій міській територіальній громаді на 2022-2025 роки - 120,0 тис.грн.
Житлово-комунальне господарство
На фінансування галузі протягом звітного періоду спрямовано 17 071,9 тис.грн, зокрема: загальний фонд - 16 017,0 тис.грн та спеціальний фонд – 1 054,9 тис.грн, які використані на виконання заходів наступних програм:
Програми надання фінансової підтримки комунальним підприємствам Острозької міської територіальної громади на 2021-2025 роки – 1 084,9 тис.грн,
Програми будівництва, ремонту та модернізації мережі водопостачання та водовідведення на території населених пунктів Острозької МТГ на 2022-2025 роки – 1 643,2 тис.грн,
Програми поводження з твердими побутовими відходами Острозької міської територіальної громади на 2022-2026 роки – 292,5 тис.грн,
Програма охорони навколишнього природного середовища Острозької міської територіальної громади на 2022-2026 роки – 48,7 тис.грн,
Програми регулювання чисельності безпритульних тварин на території Острозької територіальної громади на 2021-2025 роки – 79,3 тис.грн,
Програми благоустрою населених пунктів Острозької міської територіальної громади на 2021-2025 роки – 13 023,3 тис.грн, зокрема:
- КП «Вега плюс» 1 225,5 тис.грн,
- КП «Відродження» 1 020,0 тис.грн,
- КП «Водоканал» 10 577,6 тис.грн,
- управління містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства,благоустрою та землекористування виконавчого комітету Острозької міської ради – 103,4 тис.грн,
- за рахунок коштів, що надійшли згідно укладеної угоди про соціальне партнерство між Острозькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «АКРІС АГРО ГРУП» та спрямовані на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту мережі зовнішнього освітлення с. Новомалин, профінансовано видатки в сумі 47,5 тис.грн,
- за рахунок залишку коштів, який утворився на 01 січня 2025 року, придбано світильники консольні (69 штук) для вуличного освітлення на суму 49,3 тис.грн;
За рахунок коштів субвенції з обласного бюджету проведено переобладнання нежитлових приміщень у житлові для формування фондів житла тимчасового проживання за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 900,0 тис.грн (поточний ремонт будівлі фельдшерсько-акушерського пункту за адресою: вул. Центральна,112 с. Розваж Острозької територіальної громади Рівненського району, Рівненської області).
Інші програми та заходи, пов’язані з економічною діяльністю
Протягом звітного періоду видатки бюджету за КТПКВК МБ 7000 «Економічна діяльність» склали 11 774,6 тис.грн, із яких на виконання заходів місцевих програм спрямовано 10 696,3 тис.грн:
Програма розвитку земельних відносин в Острозькій територіальній громаді на 2021-2025 роки – 294,0 тис.грн,
Програма розвитку туризму в Острозькій міській територіальній громаді на 2024-2026 роки – 66,1 тис.грн,
Програма розвитку вулиць і доріг комунальної власності Острозької міської територіальної громади на 2021-2025 роки – 5 071,9 тис.грн,
Програма ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення на території Острозької міської територіальної громади на 2023-2025 роки – 5 049.2 тис.грн,
Програма енергозбереження та енергоефективності населених пунктів Острозької міської територіальної громади на 2021-2025 роки – 6,3 тис.грн,
Програма економічного та соціального розвитку Острозької міської територіальної громади на 2025 рік (членські внески до Асоціації Міст України) – 44,1 тис.грн,
Програма розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці Острозької міської територіальної громади на 2025-2027 роки – 144,9 тис.грн,
Програма розвитку інвестиційної діяльності в Острозькій міській територіальній громаді на 2024-2027 роки – 5,0 тис.грн,
Програми організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на території Острозької міської територіальної громади на 2025-2027 роки – 14,8 тис.грн.
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, здійснено поточний ремонт протирадіаційного укриття № 66518 в с.Кутянка вартістю 1 078,3 тис.грн.
Інша діяльність
За КТПКВК МБ 8000 «Інша діяльність» протягом звітного періоду проведено видатки у загальній сумі 2 179,9 тис.грн, у тому числі загального фонду в сумі 1 656,3 тис.грн або 88,7 відсотків річних асигнувань та спеціального фонду 523,6 тис.грн або 50,7 відсотка річних асигнувань, які спрямовано на фінансування заходів місцевих програм:
Програма забезпечення мобілізаційної підготовки, оборонної роботи, призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань в Острозькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки – 622,1 тис.грн,
Програма дообладнання захисних споруд цивільного захисту в Острозькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки – 465,3 тис.грн,
Програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2021-2025 роки – 385,8 тис.грн,
Програма «Безпечна Острожчина» на 2024-2026 роки – 499,9 тис.грн,
Програма охорони навколишнього природного середовища Острозької міської територіальної громади на 2022-2026 роки – 206,8 тис.грн.
Протягом звітного періоду з бюджету Острозької міської територіальної громади надано міжбюджетні трансферти за КТПКВК МБ 9770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» в сумі 6 399,5 тис.грн:
обласному бюджету Рівненської області в сумі 5 999,5 тис.грн:
співфінансування з місцевого бюджету проекту «Реконструкція приміщень протирадіаційного укриття №66531 КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» за адресою: м.Острог, вул.Татарська,185, Рівненського району, Рівненської області») - 1 000,0 тис.грн;
надання соціальних послуг у КЗ «Острозький психоневрологічний інтернат» - 550,0 тис.грн;
співфінансування на проєкт «Нове будівництво сховища з благоустроєм прилеглої території для обслуговування закладів освіти за адресою: Рівненська область, Рівненський район, м.Острог, площа Освіти, 6а» - 2 916,3 тис.грн,
на покращення матеріально-технічної бази КЗ "Центр національно - патріотичного виховання та позашкільної освіти" Рівненської обласної ради – 30,0 тис.грн,
співфінансування придбання шкільних автобусів для підвезення учнів до навчальних закладів Острозької міської ради – 1 000,0 тис.грн,
на поточний ремонт системи опалення та гідрохімічне очищення підземної тепломережі державного професійно-технічного навчального закладу «Острозьке вище професійне училище» - 399,2 тис.грн,
забезпечення комплексною реабілітацією осіб з інвалідністю в комунальному закладі «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації» Рівненської обласної ради – 104,0 тис.грн;
районному бюджету Рівненського району в сумі 350,0 тис.гр: на виконання заходів
Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ у Рівненському районі на 2021-2025 роки – 300,0 тис.грн, на поточні видатки Рівненської районної ради – 50,0 тис.грн;
бюджету Нетішинської міської територіальної громади 50,0 тис.грн за надані послуги із комплексної реабілітації (абілітації) дітей з інвалідністю у Нетішинському центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Мрія» Нетішинської міської ради.
За КТПКВК МБ 9800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» протягом звітного періоду здійснено видатки в сумі 1 324,6 тис.грн, зокрема:
Програма забезпечення мобілізаційної підготовки, оборонної роботи, призову громадян України на строкову військову службу до лав ЗСУ та інших військових формувань в Острозькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки - 759,0 тис.грн;
Комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю в Острозькій міській територіальній громаді на 2022-2023 роки – 266,2 тис.грн;
Програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2021-2025 роки – 299,4 тис.грн.
Кредиторська та дебіторська заборгованість
Станом на 01.01.2026 дебіторська заборгованість загального фонду бюджету Острозької міської територіальної громади складає 772,1 тис.грн, із якої
653,1 тис.грн – попередня оплата за природний газ, що споживається бюджетними установами,
48,8 тис.грн – підписка періодичних видань у бібліотечні заклади,
70,2 тис.грн - прострочена заборгованість за КПКВК МБ 8220 «Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення», яка виникла внаслідок невиконання ТОВ «Кондор Логістик» зобов’язань на постачання пально-мастильних матеріалів та відповідного рішення Господарського суду Львівської області щодо стягнення на користь Острозької міської ради боргу.
Кредиторська заборгованість загального фонду бюджету Острозької міської територіальної громади відсутня.
Спеціальний фонд бюджету:
дебіторська заборгованість за доходами становить 190,3 тис.грн, яка виникла із сплати батьківської плати у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти – 169,3 тис.грн, по платі за послуги, надані відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг) – 6,5 тис.грн, платі за оренду комунального майна – 14,5 тис.грн;
кредиторська заборгованість за доходами на 01.01.2026 становить 71,9 тис.грн - сплата батьківської плати у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти.
Начальник фінансового управління
виконавчого комітету Острозької міської ради Інна КОКОШКО
Тетяна Сокальська
Анжела Кулаковська

