ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідач:

Кокошко Інна Антонівна

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

19.05.2026

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 3175
Про звіт щодо виконання бюджету Острозької міської територіальної громади за І квартал 2026 року

проєкт

ОСТРОЗЬКА МІСЬКА РАДА

( 98 сесія, восьме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

29 травня 2026 року м. Острог №

Про звіт щодо виконання

бюджету Острозької міської

територіальної громади

за І квартал 2026 року

1753400000

(код бюджету)

Відповідно до частини 4 статті 80 Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 23 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши та обговоривши звіт щодо виконання бюджету Острозької міської територіальної громади за І квартал 2026 року, за погодженням з постійними комісіями, Острозька міська рада

в и р і ш и л а :

  1. Затвердити звіт про виконання бюджету Острозької міської територіальної громади за І квартал 2026 року:
    - за доходами в сумі 145 644,9 тис.грн, у тому числі: по загальному фонду бюджету – 135 624,7 тис.грн, спеціальному фонду бюджету – 10 020,2 тис.грн;
    - за видатками в сумі 131 205,5 тис.грн, в тому числі: по загальному фонду бюджету – 129 604,0 тис.грн, спеціальному фонду бюджету – 1 601,0 тис.грн.
  2. Контроль за виконанням даного рішення доручити постійній комісії з питань бюджету, фінансів, податкової та регуляторної політики, торгівлі та побуту та секретарю Острозької міської ради Костянтину КИРИЛЮКУ, організацію виконання – начальнику фінансового управління виконавчого комітету Острозької міської ради Інні КОКОШКО.

Секретар міської ради Костянтин КИРИЛЮК

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ОСТРОЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ

вул. Героїв Майдану,2, м.Острог, Рівненський район, Рівненська область, 35800 тел.(03654) 2-03-83

E-mail: ostrog_mfu@ukr.net Код ЄДРПОУ 22569887

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до звіту про виконання бюджету Острозької міської

територіальної громади

за I квартал 2026 року

Виконання дохідної частини бюджету громади

До бюджету Острозької міської територіальної громади надійшло 145 644,9 тис.грн податків, зборів та інших платежів (105,9 відсотка до уточненого плану звітного періоду), зокрема ‒ до загального фонду 135 624,7 тис.грн (102,7 відсотка), до спеціального фонду – 10 020,2 тис.грн (183,9 відсотка). У загальному обсязі надходжень офіційні трансферти (субвенції та дотації) становили 70 933,2 тис.грн, їх питома вага у структурі надходжень – 48,7 відсотка.

Структура дохідної частини бюджету громади

Надходження до загального фонду бюджету (без врахування субвенцій і дотацій) склали 64 691,5 тис.грн, що становить 105,9 відсотка до уточненого плану (+3 605,6 тис.грн) та на 15,8 відсотка більше рівня аналогічного періоду 2025 року (+8 842,4 тис.грн).

Податок на доходи фізичних осіб

Базовим джерелом наповнення загального фонду бюджету протягом звітного періоду залишався податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого склала 52,0 відсотка до обсягу власних доходів загального фонду бюджету.

Надходження цього податку становили 33 607,9 тис.грн, або 104,6 відсотка до уточненого плану (+ 1 486,4 тис. грн).

Порівнюючи з аналогічним періодом 2025 року, надходження податку на доходи з фізичних осіб збільшилися на 6 055,2 тис.грн, або на 22,0 відсотка насамперед за рахунок:

- збільшення розміру мінімальної заробітної плати, яка станом на 01.01.2025 року становила 8 000 грн, з 01.01.2026 року – 8 647 грн,

- підвищення посадових окладів педагогічним працівникам закладів освіти на 30%;

- здійснення доплат педагогічним працівникам закладів освіти.

Слід відмітити, що у звітному періоді надходження податку на доходи з фізичних осіб установ та закладів бюджетної сфери складають 59,3 відсотка зазначених надходжень або 19 931,2 тис.грн.

Найбільшими платниками податку на доходи з фізичних осіб є: управління освіти, молоді та спорту виконкому Острозької міської ради (7 442,6 тис.грн), НУ «Острозька академія» (2 899,9 тис.грн), ТОВ «Партнер Агропром» (1 587,2 тис.грн), КНП «Острозька багатопро-фільна лікарня» (1 394,5 тис.грн), КП «Острозька обласна психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради (1 253,7 тис.грн).

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів

До бюджету територіальної громади надійшло 577,5 тис.грн рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, що на 135,6 тис.грн менше порівняно з відповідним періодом минулого року. Найбільшими платниками є філія «Поліський лісовий офіс» ДСГП «Ліси України» (334,6 тис.грн), ССВК «Острозький лісгосп» (239,4 тис.грн).

Рентна плата за користування надрами

Надходження рентної плати за користування надрами складають 856,8 тис.грн, що на 48,1 тис.грн менше проти відповідного періоду 2025 року та пов’язане із зменшенням надходжень від ТОВ «Острозький піщаний кар’єр» що складають 845,0 тис.грн.

Акцизний податок

До бюджету громади надійшло 5 518,5 тис. грн акцизного податку, або 104,3 відсотка (+228,5 тис.грн) до плану звітного періоду, в т.ч.:

акцизного податку з виробленого в Україні пального – 295,0 тис. грн, що на 55,0 тис.грн більше планого показника звітного періоду але на 172,7 тис.грн менше аналогічного періоду минулого року;

акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального ‒ 3 505,4 тис.грн, що на 5,4 тис.грн більше планого показника звітного періоду та на 1 361,3 тис. грн більше аналогічного періоду минулого року;

акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкоголь, тютюн) та акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами тютюнових виробів склали 1 718,1 тис.грн, що на 275,7 тис.грн більше ніж у відповідному періоді 2025 року. Найбільшими платниками є: ТОВ «АТБ-маркет» (282,6 тис.грн), ПРАТ «Славутський пивзавод» (111,3 тис.грн), ТОВ РІВНЕ ТОР (78,4 тис.грн), ТзОВ ТВК «Львівхолод» (59,3 тис.грн).

Місцеві податки і збори

Місцевим податкам і зборам належить друге місце за обсягом надходжень загального фонду бюджету громади, питома вага яких становить – 36,1 відсотка.

Надходження місцевих податків і зборів за звітний період становить ‒ 23 348,7 тис. грн, або 108,2 відсотка до уточнених планових показників.

Структура місцевих податків і зборів у 1 кварталі 2026 року склала: єдиний податок – 71,4 відсотка, плата за землю – 25,2 відсотка, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 3,4 відсотка.

Ставки місцевих податків і зборів затверджені рішенням сесії Острозької міської ради від 27 червня 2025 року № 2448 «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Острозької міської територіальної громади».

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Базою оподаткування податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

На території Острозької міської територіальної громади відсоткова ставка становить від 0 до 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати.

Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, становлять 786,9 тис.грн, або 123,0 відсотка до планових показників звітного періоду (+146,9 тис.грн), та на 78,6 тис.грн більше надходжень аналогічного періоду 2025 року.

В структурі надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в розрізі юридичних та фізичних осіб питома вага надходжень від фізичних осіб становить – 50,0 відсотка, а за видами нерухомого майна питома вага надходжень, сплачених за нежитлову нерухомість, становить – 90,6 відсотка.

Найбільшими юридичними особами платниками податку є: Острозьке споживче товариство (51,2 тис.грн), ТОВ «Цукровий завод» (25,3 тис.грн), ТОВ «Ескада-М» (24,3 тис.грн), АТ «Укртелеком» (19,6 тис.грн), ПП «БАО «Нетішин- Автосервіс» (10,4 тис.грн).

Плата за землю

На території Острозької міської територіальної громади розмір ставок земельного податку у відсотковому розмірі становить від 0,0600 до 5,000 відсотків нормативної грошової оцінки землі.

Плати за землю надійшло 5879,3 тис.грн, або 128,2 відсотка до уточнених планових показників звітного періоду (+1 292,2 тис. грн).

Порівняно з відповідним періодом 2025 року надходження збільшилися на 1025,8 тис.грн, що пов’язане із застосуванням коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель у 2026 році 1,08 (або 108%) для всіх категорій земель та видів угідь, проведенням нормативної грошової оцінки земель та сплатою юридичними та фізичними особами орендної плати за перший рік оренди в результаті проведення земельних торгів. Найбільшими платниками земельного податку та орендної плати з юридичних осіб є: ТОВ ВКФ «Несподіваний шанс» (708,1 тис.грн), АТ «Укртранснафта» (380,2 тис.грн), ТОВ «Полісся-гарант» (367,4 тис.грн), ТОВ «Метагро» (359,0 тис.грн), ТОВ «Горинь Агро плюс» (253,8 тис.грн), ТОВ «Милятинський завод будівельних матеріалів» (190,6 тис.грн), ПРАТ «Рівнеобленерго» (190,9 тис.грн).

Туристичній збір

Протягом звітного періоду надійшло 11,1 тис. грн туристичного збору, сплаченого фізичного особами, а саме: Степанюк О. (9,9 тис.грн), Обуховська Л. (1,2 тис.грн).

Ставки туристичного збору приведені до вимог податкового законодавства та становлять: для внутрішнього туризму та для в’їзного туризму 0,5 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати для однієї особи за добу тимчасового розміщення.

Єдиний податок

До загального фонду бюджету надійшло 16 671,4 тис.грн єдиного податку.  Уточнені планові показники звітного періоду виконано на 102,0 відсотка (+331,4 тис.грн).

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 1 936,8 тис. грн, а саме:

збільшилися надходження по єдиному податку з фізичних осіб на 21,7 відсотка (+2 279,7 тис.грн) за рахунок збільшення надходжень від окремих платників III групи;

зменшилися надходження по єдиному податку з юридичних осіб на 25,7 відсотка (-668,7 тис.грн) за рахунок зменшення надходжень від будівельних організацій.

Найбільшими платниками єдиного податку з юридичних осіб є: ФГ «Козацька січ» (333,9 тис.грн), ТОВ «Буд-іновація» (210,9 тис.грн), ТОВ «Провулок зелений» (199,3 тис.грн), ТОВ «НБК-Рівне» (87,8тис.грн), ТОВ «Панський квартал» (77,4 тис.грн).

Надходження єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників збільшилось у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 325,8 тис.грн або на 20,0 відсотка. Найбільшими платниками є: ТОВ «Метагро» (357,4 тис.грн), ТОВ «Горинь Агро плюс» (250,0 тис.грн), ТОВ «Акріс Агро груп» (225,7 тис.грн), ТОВ «Західна агровиробнича компанія» (176,1 тис.грн), СГПП «Сіянцівське» (75,2 тис.грн).

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності

За звітний період надійшло 73,9 тис.грн податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, а саме: КП «Теплоенергія» (73,5 тис.грн), КП «Вега-плюс» (0,4 тис.грн).

Частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств

та їх обєднань, що вилучаються до відповідного місцевого бюджету

На виконання рішення сесії Острозької міської ради від 30 серпня 2024 року № 1753 «Про затвердження Порядку та нормативу відрахувань частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств до бюджету Острозької міської територіальної громади»

КП «Теплоенергія» та КП «Вега-плюс» сплачено до бюджету громади 22,1 тис.грн.

Неподаткові надходження

Неподаткові надходження в сукупному обсязі власних надходжень до загального фонду складають 1,1 відсотка.

За звітний період надійшло 708,2 тис.грн неподаткових надходжень, що становить 103,0 відсотка до планових показників (+20,9 тис.грн.) та на 1 609,5 тис.грн менше відповідного показника 2025 року.

Плати за надання адміністративних послуг надійшло 252,1 тис. грн, або 75,9 відсотка до планових показників звітного періоду (-79,9 тис. грн) та на 72,3 тис.грн менше у порівнянні з відповідним періодом 2025 року, що пов’язане із зменшенням відсотку зарахування надходжень від видачі та оформлення закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України. Відповідно до статті 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» з 01.01.2026 року до бюджету громади зараховується 50% проти 70% у 2025 році. Також зменшилися надходження від адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

Плати за оренду майнових комплексів та іншого майна, що перебуває в комунальній власності надійшло 116,9 тис.грн, що на 26,9 тис.грн більше планових показників звітного періоду та на 29,8 тис. грн більше аналогічних показників 2025 року.

Протягом звітного періоду надійшло 3,4 тис.грн від орендної плати за водні обє’кти, що надаються в користування на умовах оренди місцевими радами.

Інші надходження по КБК 21080000 та КБК 24060300 складають 313,5 тис.грн, що на 1 592,2 тис.грн менше у порівнянні з відповідним періодом 2025 року.

Надходження державного мита складають 0,2 тис.грн, що на 0,3 тис.грн менше проти відповідного періоду 2025 року.

Спеціальний фонд бюджету Острозької міської територіальної громади

Протягом звітного періоду до спеціального фонду бюджету громади надійшло 10 020,2 тис.грн власних доходів, що становить 183,9 відсотка до уточнених планових призначень та на 5 545,9 тис.грн більше ніж за аналогічний період 2025 року.

Екологічного податку надійшло 36,0 тис. грн, що становить 97,3 відсотка до плану звітного періоду (-1,0 тис. грн) та на 1,7 тис. грн більше аналогічного періоду 2025 року.

Надходження грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності отримано в сумі 386,9 тис.грн, що 346,5 тис.грн більше ніж за аналогічний період 2025 року.

Власних надходжень бюджетних установ надійшло 3 463,7 тис. грн, що на 135,7 тис. грн менше надходжень відповідного періоду минулого року. В обсязі дохідних джерел спеціального фонду бюджету власні надходження бюджетних установ становлять 34,6 відсотка.

Надходження до бюджету розвитку, а саме від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, складають 6 133,6 тис.грн, що на 5 342,6 тис грн більше відповідного періоду минулого року.

Виконання видаткової частини бюджету Острозької міської територіальної громади

Обсяг видаткової частини бюджету громади затверджено у сумі 505 416,1 тис.грн, зокрема: загальний фонд – 491 810,0 тис.грн та спеціальний фонд – 13 606,1 тис.грн. Виконання бюджету громади за I квартал 2026 року становить 131 205,0 тис.грн, в тому числі по загальному фонду – 129 604,0 тис.грн та спеціальному фонду – 1 601,0 тис.грн.

Рівень виконання планових річних показників загального фонду, затверджених Острозькою міською радою, становить 26,2 відсотка, спеціального фонду – 11,8 відсотка.

Порівняно із відповідним періодом минулого року приріст обсягу видатків загального фонду становить 25,1 відсотка (+25 978,8 тис.грн), обсяг видатків спеціального фонду зменшився на 60,3 відсотка (-2 434,3 тис.грн).

Протягом звітного кварталу видаткова частина бюджету традиційно зберігала соціальну спрямованість: питома вага видатків на утримання установ та закладів соціально-культурної сфери, проведення відповідних заходів становить 83,2 відсотка (109 138,4 тис.грн).

Виконання видаткової частини бюджету в умовах воєнного стану здійснювалось органами Казначейства з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка та у черговості, встановленої пунктом 19 Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року № 590 (із внесеними змінами).

Обсяг захищених видатків (оплата праці і нарахування на заробітну плату, медикаменти, продукти харчування, оплата комунальних послуг та поточні трансферти органам державного управління інших рівнів, соціальне забезпечення) у звітному періоді становив 117 525,3 тис.грн або 90,7 відсотка видатків загального фонду бюджету громади. Приріст обсягу зазначених видатків до відповідного періоду минулого року складає 22,1 відсотка (+21 271,0 тис.грн).

Державне управління

Видатки бюджету на утримання органів місцевого самоврядування та виконання програм, які відносяться до сфери державного управління, на 2026 рік затверджено в обсязі 76 345,0 тис.грн, зокрема: загальний фонд бюджету – 75 939,0 тис.грн, спеціальний фонд – 406,0 тис.грн. Протягом I кварталу 2026 року касові видатки становили 16 544,0 тис.грн: загальний фонд бюджету – 16 465,7 тис.грн або 21,7 відсотка річних призначень, спеціальний фонд – 78,3 тис.грн або 19,3 відсотка. Порівняно із відповідним звітним періодом минулого року приріст видатків загального фонду становить 5,2 відсотка або 819,2 тис.грн.

На утримання міської ради, самостійних відділів та управлінь виконкому міської ради протягом звітного періоду із бюджету громади спрямовано 16 344,4 тис.грн.

На фінансування програм, які відносяться до сфери державного управління, спрямовано кошти в сумі 121,3 тис.грн:

- Програма заходів з відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Острозькою територіальною громадою та вшанування загиблих в російсько-українській війні на 2024-2026 роки – 25,2 тис.грн,

- Програма матеріально-технічного забезпечення сесійної та депутатської діяльності Острозької міської ради на 2026-2030 роки – 11,0 тис.грн,

- Програма щодо забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів Острозькою міською радою та її виконавчими органами на 2026–2030 роки – 53,8 тис.грн,

- Програма раціоналізації та підвищення ефективності використання майна комунальної власності Острозької міської територіальної громади на 2024-2027 роки – 31,3 тис.грн.

Видатки спеціального фонду звітного періоду склали 78,3 тис.грн - проведені міською радою за рахунок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю.

Освіта

На фінансування галузі «Освіта» в бюджеті громади затверджені видатки в сумі 329 381,8 тис.грн, в тому числі: загальний фонд – 319 031,3 тис.грн, спеціальний фонд – 10 350,5 тис.грн. Протягом I кварталу 2026 року касові видатки становили 97 062,9 тис.грн, загальний фонд – 95 958,6 тис.грн, або 30,1 відсотка річних призначень, спеціальний фонд – 1 104,3 тис.грн або 10,7 відсотка. Питома вага видатків на галузь в загальному обсязі видатків складає 74,0 відсотка.

Порівняно із відповідним періодом минулого року обсяг видатків загального фонду збільшився на 22 083,0 тис.грн або приріст складає 29,9 відсотка.

Протягом звітного періоду фінансування галузі здійснювалось за рахунок наступних джерел:

  • освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 40 923,6 тис.грн (у І кварталі 2025 року 30457,8 тис.грн);
  • субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції в сумі 424,4 тис.грн на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру, що на 133,5 тис.грн більше проти відповідних видатків І кварталу 2025 року;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 281,1 тис.грн проти 118,5 тис.грн у І кварталі 2025 року;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти в сумі 6 672,4 тис.грн (видатки звітного періоду зросли у 2 рази проти аналогічних видатків минулого звітного періоду);
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти – 862,7 тис.грн;
  • власні доходи загального фонду бюджету громади в сумі 46 794,4 тис.грн (приріст становить 17,9 відсотка або 7 120,6 тис.грн).

Мережа галузі «Освіта» складається з 40 бюджетних установ, з них:

  • 9 закладів дошкільної освіти;
  • 25 закладів загальної середньої освіти, в тому числі 17 дошкільних відділень в складі навчально-виховних комплексів ;
  • 1 позашкільний заклад освіти;
  • 1 інклюзивно–ресурсний центр;
  • 2 школи мистецтв
  • 2 інші заклади.

В межах загального обсягу видатків на галузь профінансовано видатки із реалізації заходів Програми роботи з обдарованою молоддю на 2026-2028 роки в сумі 39,0 тис.грн.

Протягом звітного періоду на забезпечення діяльності установ та закладів освіти проведено видатки за спеціальним фондом у загальній сумі 1 104,3 тис.грн, зокрема за рахунок:

власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 808,1 тис.грн,

інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 216,2 тис.грн (кошти, спрямовані Острозьким управлінням Рівненської філії Рівненського ОЦЗ  на фінансування організації суспільно корисних робіт - 128,9 тис.грн, благодійним фондом «Мир» Оженинському ліцею №2 передано шкільні парти на суму 8,7 тис.грн та Острозькому ліцею №1 синтезатор вартістю 20,6 тис.грн, Товариством Червоного Хреста закладам освіти передано дезінфікуючі засоби на суму 20,5 тис.грн, Сіянцівському ліцею від СПП «Сіянцівське» передано дрова на суму 37,5 тис.грн),

інших коштів спеціального фонду – 80,0 тис.грн (співфінансування заходів, спрямованих на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»).

Охорона здоров’я

Протягом звітного періоду на фінансування галузі спрямовано фінансовий ресурс в сумі 3 118,7 тис.грн або 19,8 відсотка річних призначень. Порівняно із відповідним періодом минулого року обсяг видатків загального фонду на галузь збільшився на 294,7 тис.грн.

Відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України з бюджету громади здійснено видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальним закладам охорони здоров’я, а саме: КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» - 1 765,7 тис.грн або 23,5 відсотка річного плану, КНП «Острозький центр первинної медичної допомоги» - 214,2 тис.грн або 14,7 відсотка плану.

На фінансування місцевих програм в галузі «Охорона здоров’я» спрямовано кошти бюджету в сумі 1 138,8 тис.грн, а саме:

Програма розвитку комунального некомерційного підприємства "Острозька багатопрофільна лікарня" Острозької міської ради на 2026-2028 роки – 98,9 тис.грн (дизельне пальне для роботи генераторів),

Програма розвитку КНП "Острозький центр первинної медичної допомоги" на 2025-2027 роки Острозької міської ради Рівненського району Рівненської області – 989,9 тис.грн (оплата праці з нарахуванням на заробітну плату працівникам ФАПів – 933,4 тис.грн, придбання медикаментів для надання ургентної допомоги – 56,5 тис.грн),

Програма «Діти Острожчини» на 2024-2026 роки – 50,0 тис.грн.

Соціальний захист та соціальне забезпечення, молодіжна політика

Видатки бюджету громади на галузь затверджено в сумі 20 981,6 тис.грн, зокрема: загальний фонд – 20 720,1 тис.грн, спеціальний фонд – 261,5 тис.грн. Касові видатки становлять 4 928,8 тис.грн: загальний фонд – 4 788,3 тис.грн або 23,1 відсотка річних призначень, спеціальний фонд – 140,5 тис.грн або 53,7 відсотка. Видатки загального фонду галузі зменшилися проти видатків відповідного періоду минулого року на 8,3 відсотка або в сумарному виразі 434,3 тис.грн; видатки спеціального фонду бюджету зросли на 138,7 тис.грн.

На утримання установ та закладів галузі спрямовано кошти в сумі 2 937,6 тис.грн або 61,3 відсотка видатків на галузь.

На фінансування програм, які відносяться до сфери соціального захисту населення, спрямовано кошти в сумі 868,0 тис.грн, в тому числі:

Програма щодо відшкодування пільг з оплати послуг зв'язку окремим категоріям громадян Острозької міської територіальної громади на 2024-2026 роки – 0,3 тис.грн;

Програма матеріальної підтримки малозахищених верств населення в Острозькій міській територіальній громаді на 2026-2028 роки - 365,6 тис.грн;

Програма з надання окремих видів допомог для населення Острозької міської територіальної громади на 2023-2027 роки – 6,6 тис.грн;

Програма надання адресної допомоги особам із хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз у медичних закладах м.Рівного та проживають в Острозькій міській територіальній громаді на 2026-2028 роки – 96,0 тис.грн;

Комплексна програма ветеранської політики в Острозькій міській територіальній громаді на 2026-2028 роки – 399,5 тис.грн.

На надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги спрямовано кошти бюджету громади в сумі 445,9 тис.грн (у І кварталі 2025 року зазначені видатки склали 1 552,8 тис.грн).

За рахунок субвенції з місцевого (обласного) бюджету проведені видатки із забезпеченням діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб (заробітна плата із нарахуваннями на неї) у загальній сумі 536,8 тис.грн.

Протягом звітного періоду на забезпечення діяльності Острозького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по спеціальному фонду проведено видатки в сумі 140,5 тис.грн за рахунок

власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 79,0 тис.грн,

інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 61,5 тис.грн (благодійна допомога від МБФ «Мир» (одяг)).

Культура і мистецтво

На фінансування галузі «Культура і мистецтво» затверджено видатки в сумі 14 858,2 тис.грн, зокрема: загальний фонд – 14 515,2 тис.грн, спеціальний фонд – 343,0 тис.грн. Протягом звітного періоду касові видатки на галузь становлять 3 312,0 тис.грн: загальний фонд – 3 066,1 тис.грн, що становить 21,1 відсотка річних призначень, спеціальний фонд – 245,9 тис.грн або 71,7 відсотка. Порівняно із відповідним періодом минулого року обсяг видатків загального фонду збільшився на 4,7 відсотка або на 137,0 тис.грн.

Видатки загального фонду бюджету на утримання діючої мережі установ та закладів культури у звітному періоді становлять 3 045,6 тис.грн або 99,3 відсотка видатків на галузь.

Мережа закладів та установ культури складається з:

  • комунального закладу «Острозька централізована система публічно-шкільних бібліотек», зокрема: Острозька центральна бібліотека, міська бібліотека-філія, бібліотека-філія для дітей та 20 сільських філій;
  • комунального закладу «Центр культури, дозвілля і туризму», зокрема: безпосередньо Центр культури, дозвілля і туризму та 13 клубних закладів;
  • централізована бухгалтерія.

На фінансування місцевих програм відділу культури і туризму спрямовано кошти в сумі 20,5 тис.грн:

комплексна програма ветеранської політики в Острозькій міській територіальній громаді на 2026- 2028 роки – 17,6 тис.грн,

програма збереження культурної спадщини та розвитку музейної справи в Острозькій міській територіальній громаді на 2023-2027 роки – 2,9 тис.грн.

Протягом звітного періоду на забезпечення діяльності установ та закладів культури по спеціальному фонду проведено видатки в сумі 245,9 тис.грн, зокрема за рахунок

власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 26,9 тис.грн,

інших джерел власних надходжень бюджетних установ – 219,0 тис.грн (з них 130,0 тис.грн спрямовано Острозьким управлінням Рівненської філії Рівненського ОЦЗ  на фінансування організації суспільно корисних робіт, 89,0 тис.грн поповнення бібліотечного фонду: Рівненська обласна бібліотека 3,0 тис.грн, Український інститут книги 29,8 тис.грн, ГО «Українська асоціація професійних фотографів» 3,3 тис.грн, ТзОВ «Моя книжкова полиця» 19,9 тис.грн, читачі 33,0 тис.грн).

Фізична культура і спорт

На сферу фізичної культури і спорту протягом I кварталу 2026 року спрямовано кошти загального фонду бюджету в сумі 716,0 тис. грн або 21,0 відсоток річних призначень. Порівняно із показником відповідного періоду минулого року обсяг видатків збільшився на 172,5 тис.грн або на 31,7 відсотка.

Із загальної суми проведених видатків на утримання Острозької дитячо-юнацької спортивної школи використано 676,4 тис.грн, що на 26,0 відсотків більше аналогічного показника 2025 року.

На реалізацію заходів місцевих програм в галузі фізичної культури і спорту використано 39,6 тис.грн, що на 32,9 тис.грн більше відповідних видатків минулого звітного періоду:

Програма розвитку фізичної культури і спорту в Острозькій міській територіальній громаді на період до 2028 року – 17,7 тис.грн (у І кварталі 2025 року – 1,5 тис.грн);

Програма розвитку футболу в Острозькій міській територіальній громаді на період до 2030 року - 21,9 тис.грн (у І кварталі 2025 року – 5,2 тис.грн).

Житлово-комунальне господарство

На фінансування галузі протягом звітного періоду спрямовано 3 669,5 тис.грн коштів загального фонду бюджету (25,9 відсотка річних асигнувань), які використані на виконання заходів Програми благоустрою населених пунктів Острозької міської територіальної громади на 2026-2028 роки, зокрема в розрізі виконавців:

КП «Вега плюс» 121,5 тис.грн,

КП «Відродження» 173,3 тис.грн,

КП «Водоканал» 3 374,7 тис.грн.

Інші програми та заходи, пов’язані з економічною діяльністю

Протягом звітного періоду видатки загального фонду за КТПКВК МБ 7000 «Економічна діяльність» склали 44,1 тис.грн, які спрямовано на виконання заходів місцевих програм:

Програма розвитку земельних відносин в Острозькій міській територіальній громаді на 2026-2030 роки – 16,0 тис.грн,

Програма розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці Острозької міської територіальної громади на 2025-2027 роки – 28,1 тис.грн.

Інша діяльність

За КТПКВК МБ 8000 «Інша діяльність» протягом звітного періоду проведено видатки у загальній сумі 809,0 тис.грн, зокрема, за загальним фондом 777,0 тис.грн або 35,1 відсотка річних асигнувань, за спеціальним фондом 32,0 тис.грн або 3,1 відсотка річних кошторисних призначень.

Кошти спрямовано на фінансування заходів наступних місцевих програм:

Програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2026-2028 роки – 49,2 тис.грн,

Програма підвищення стійкості критичної інфраструктури Острозької міської територіальної громади до кризових ситуацій, викликаних припиненням або погіршенням надання важливих для її життєдіяльності послуг на 2026 - 2028 роки – 599,9 тис.грн,

Програми забезпечення мобілізаційної підготовки, оборонної роботи, призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань в Острозькій міській територіальній громаді на 2026-2030 роки – 159,9 тис.грн (із загального фонду бюджету спрямовано 127,9 тис.грн, видатки спеціального фонду склали 32,0 тис.грн).

Протягом звітного періоду з бюджету Острозької міської територіальної громади надано міжбюджетні трансферти за КТПКВК МБ 9770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» в сумі 500,0 тис.грн:

обласному бюджету Рівненської області в сумі 400,0 тис.грн для надання соціальних послуг у КЗ «Острозький психоневрологічний інтернат»;

районному бюджету Рівненського району в сумі 100,0 тис.грн на виконання заходів Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ у Рівненському районі на 2021-2027 роки.

За КТПКВК МБ 9800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» протягом звітного періоду здійснено видатки в сумі 500,0 тис.грн, зокрема:

Програма забезпечення мобілізаційної підготовки, оборонної роботи, призову громадян України на строкову військову службу до лав ЗСУ та інших військових формувань в Острозькій міській територіальній громаді на 2026-2030 роки - 250,0 тис.грн;

Комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю в Острозькій міській територіальній громаді на 2024-2026 роки – 50,0 тис.грн;

Програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2026-2028 роки – 200,0 тис.грн.

Кредиторська та дебіторська заборгованість

Станом на 01.04.2026 дебіторська заборгованість загального фонду бюджету Острозької міської територіальної громади складає 70,2 тис.грн - прострочена заборгованість за КПКВК МБ 8220 «Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення», яка виникла внаслідок невиконання ТОВ «Кондор Логістик» зобов’язань на постачання пально-мастильних матеріалів та відповідного рішення Господарського суду Львівської області щодо стягнення на користь Острозької міської ради боргу в сумі 70,2 тис.грн.

Кредиторська заборгованість загального фонду бюджету Острозької міської територіальної громади відсутня.

Спеціальний фонд бюджету:

дебіторська заборгованість за доходами становить 182,4 тис.грн, яка виникла із сплати батьківської плати по закладам дошкільної освіти та дошкільним відділенням закладів загальної середньої освіти – 171,5 тис.грн, по платі за послуги, надані відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг) – 7,2 тис.грн, платі за оренду комунального майна – 3,7 тис.грн;

кредиторська заборгованість за доходами на 01.04.2026 становить 55,7 тис.грн - сплата батьківської плати по закладам дошкільної освіти та дошкільним відділенням закладів загальної середньої освіти – 50,2 тис.грн, платі за оренду комунального майна - 5,5 тис.грн.

Начальник фінансового управління

виконавчого комітету Острозької міської ради Інна КОКОШКО

Тетяна Сокальська

Анжела Кулаковська

ДОДАТКИ

1 3 СТ.1.pdf Переглянути
2 3 СТ.2.pdf Переглянути